Πήγε καλά η αιμοδοσία του Ομίλου Κουρτίδη
Ο όμιλος εταιρειών Κουρτίδη, στο πλαίσιο της εταιρικής κοινωνικής του ευθύνης, διοργάνωσε την Κυριακή 13 Μαρτίου εκδήλωση αιμοδοσίας, σε συνεργασία με την Κινητή Μονάδα Αιμοδοσίας του Γενικού Νοσοκομείου Καβάλας.
![](https://paggaiorama.gr/wp-content/uploads/2022/03/Αιμοδοσία1-768x1024.jpg.webp)
Στην ανοιχτή πρόσκληση της Kourtidis Group με σύνθημα τη φράση «Γέμισε με την ομάδα αίματός σου τα κενά» ανταποκρίθηκαν δεκάδες εθελοντές αιμοδότες. Η εκδήλωση αγκαλιάστηκε θερμά από πλήθος συνεργατών και κατοίκων της περιοχής και από νωρίς το πρωί εθελοντές αιμοδότες κατέφθασαν στα Κεντρικά Γραφεία του ομίλου στην Παραλία Οφρυνίου – Costa Ofrynio για να κάνουν ένα δώρο ζωής σε όποιον το έχει ανάγκη.
![](https://paggaiorama.gr/wp-content/uploads/2022/03/Αιμοδοσία4-768x1024.jpg-1.webp)
«Οι ελλείψεις σε αίμα είναι ένα ζήτημα για το οποίο οφείλουμε όλοι να είμαστε ευαισθητοποιημένοι. Αισθάνομαι ιδιαίτερα χαρούμενος για τη συμμετοχή που είχε η δράση μας και από πλευράς μας ως όμιλος δεσμευόμαστε να γίνει θεσμός.», δήλωσε ο Πρόεδρος της Kourtidis Group κ. Νίκος Κουρτίδης.
Σχόλια