Μ. Παρασκευή στον Γολγοθά της Νικήσιανης
Στη Νικήσιανη, κάθε Μεγάλη Παρασκευή επί σειρά ετών και στο μοναστήρι του Αγίου Δημητρίου στη θέση Γολγοθάς, τελείται η ακολουθία της Αποκαθήλωσης από τον Μητροπολίτη με τη συμμετοχή ιερέων και ιεροψαλτών της περιοχής.
Η φωτογραφική κάλυψη γίνεται από τον φωτογράφο Βασίλη Μπάμπα.
![](https://paggaiorama.gr/wp-content/uploads/2022/04/278822761_3241236669441921_3383457771781227302_n.jpg)
![](https://paggaiorama.gr/wp-content/uploads/2022/04/278842491_3241236779441910_1198061805691889682_n.jpg)
![](https://paggaiorama.gr/wp-content/uploads/2022/04/278971207_3241236822775239_2660331514050658210_n.jpg)
![](https://paggaiorama.gr/wp-content/uploads/2022/04/279030240_3241237049441883_8966535337942916151_n.jpg)
Λόγω των μέτρων που επέβαλε η κατάσταση, για δύο χρόνια η εν λόγω τελετή δεν έγινε.
Φέτος όμως είσαστε όλοι καλεσμένοι στις 15:00 σήμερα Μεγάλη Παρασκευή στο Μοναστήρι μας διότι θα ζήσουμε με τη χάρη του Θεού και πάλι τις όμορφες στιγμές!!!
Μας το ανακοινώνει η Εύη Μανώλη
Σχόλια