Μας ξαφνιάζει ευχάριστα ο Κασίδης!
Σημειώνει ο Στάθης Χαρπαντίδης ως ειδικός γευσιγνώστης: «Αυτό το παιδί θα με ξαφνιάζει συνεχώς ευχάριστα , ο λόγος για τον νεαρό Κρεοτέχνη Μάνο Κασίδη από τα Δωμάτια του Παγγαίου και το νέο του δημιούργημα που δοκίμασα χθες .
![](https://paggaiorama.gr/wp-content/uploads/2022/04/277156976_1420561918404721_702028200956574229_n.jpg)
![](https://paggaiorama.gr/wp-content/uploads/2022/04/277661340_2780335982268504_6867572284805924511_n.jpg)
![](https://paggaiorama.gr/wp-content/uploads/2022/04/277594917_966472783885369_599023075011057873_n.jpg)
Τύφλα να έχει το προσούτο και το ισπανικό χαμόν , εγώ θα το ονομάσω ζαμπόνι Παγγαίου και είναι ένα εξαίσιο αλλαντικό που ωρίμασε για ένα μήνα μέσα σε μια πούδρα από βότανα και φιστίκι Αιγίνης. Έχει απαλό ροζ χρώμα , ντελικάτη και βουτυράτη υφή , η γεύση του στιβαρή και full αρώματα ξηρών καρπών.
Στην επιτυχία του αλλαντικού βοήθησε και η ωρίμανση του στο ψυχρό κλίμα της περιοχής που βρίσκεται στους πρόποδες του χρυσοφόρου όρους Παγγαίο».
Σχόλια