Και ο Δήμος Παγγαίου με τη “φλόγα” του…
ΟΛΗ Η ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΓΥΡΙΖΕΙ ΓΥΡΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΗ ΦΛΟΓΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΓΓΑΙΟ;
Στο Παγγαίο με τα προβλήματα και με ένα χειμώνα που έρχεται απειλητικός η διοίκησή του ασχολείται εδώ και βδομάδες με το αν και το πως θα περάσει η Ολυμπιακή Φλόγα από την περιοχή μας…
Μάλιστα σε πολλοστή ανάρτησή του ο πρόεδρος του δημοτικού συμβουλίου Χρήστος Μποσμπότης γράφει:
Ανακοινώθηκε η πορεία της Ολυμπιακής Λαμπαδηδρομίας επι Ελληνικού εδάφους. ( 5000 χιλ χιλιόμετρα, 600 λαμαδηδρόμοι, 41 Δήμοι)Στις 23 Απριλίου θα την υποδεχθούμε στην Ελευθερούπολη ( για πρώτη φορά στην ιστορία της πόλης)
Πρώτος λαμπαδηδρόμος ο Στέφανος Ντούσκος, χρυσός Ολυμπιονίκης κωπηλασίας
Τελευταίος ο Γιάννης Φουντούλης αρχηγός της Εθνικής πόλο.Η ” μικρή” Ελευθερούπολη και ο Δήμος Παγγαίου, παρόντες σε ενα ακόμη μεγάλο αθλητικό γεγονός!!!https://www.kathimerini.gr/…/o-stefanos-ntoyskos-tha…/
![](https://paggaiorama.gr/wp-content/uploads/2023/11/404581845_7270368732987529_7302535087954444094_n-1024x576.jpg)
Σχόλια